Openstelling museumtuin De Wieger

Struin deze zomer gratis door de tuin en geniet van een lekker kopje koffie of thee op het terras! Wie weet spot je bijzondere bezoekers als vogels, hommels, bijen, konijntjes of de knuffelige kat uit de buurt! Als tuinbezoekers ook de tentoonstellingen binnen in het museum willen bekijken, dan geldt het reguliere entreetarief.

Museum aan het Tuinpad

Museum aan het Tuinpad
Door de tuin van De Wieger loopt een slingerend pad waarlangs bloemen en planten zijn geplant. Het is een verwijzing naar ‘het tuinpad van mijn vader’, het pad uit het beroemde lied Het Dorp dat gaat over Deurne en de tuin van De Wieger. Naast De Wieger ligt het oorspronkelijke pad en iets verderop het nieuwe Tuinpadpark. In de tuin staan zuilen met informatie over het lied en Hendrik Wiegersma’s apotheek. Ook is er een speciaal Kindertuinpad met leuke weetjes en opdrachten. Koffie drinken kan in de museumtuin, met uitzicht op ‘de hoge bomen’.

Al meer dan vijftig jaar
In De Wieger staat al meer dan vijftig jaar het buitengewone verhaal van Hendrik Wiegersma (1891-1969) centraal: een huisarts met een markante persoonlijkheid, die zich daarnaast ontwikkelde tot een belangrijke expressionistische schilder. Zijn huis werd een ontmoetingsplek voor kunstenaars zoals Adya en Otto van Rees, Valentine Prax, Ossip Zadkine en Moissey Kogan. Het accent van de museumcollectie ligt op Nederlandse kunst uit de eerste helft van de 20ste eeuw. Tot de topstukken behoren werken van onder meer Charley Toorop, Jan Sluijters, Leo Gestel, Jan Mankes en Else Berg. In De Wieger zijn altijd verschillende wisseltentoonstellingen te zien.

Wanneer

  • Vrijdag 13 september 2024 12.00 - 17.00 uur
  • Vrijdag 20 september 2024 12.00 - 17.00 uur

Prijzen

  • Gratis.

Locatie